John Fitzgerald

Imię: John

Nazwisko: Fitzgerald

Informacje o prelegencie: John Fitzgerald jest aktualnie CEO w Beyond Encryption Technologies, wiodącego dostawcy rozwiązań software’owych służących do ochrony danych przechowywanych w urządzeniach przenośnych takich jak laptopy, pda czy smartphone’y. John pełni tą funkcję od marca 2008 roku.

Od 2005 do 2008 roku John był Dyrektorem Zarządzającym programów EMEA w SANS gdzie odpowiadał za budowanie profilu SANS na obszarze Europy i Bliskiego Wschodu. Rola ta wiązała się z pełną odpowiedzialnością za wszelkie działania strategiczne i operacyjne prowadzone w tym rejonie. SANS Institute, założony w 1989 roku jako organizacja badawcza i edukacyjna jest najbardziej zaufanym i bez wątpienia najwiekszym źródłem szkoleń i certyfikcji dotyczących bezpieczeństwa informacji. Programy prowadzone przez SANS obejmują ponad 300,000 specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa, auditorów, administratorów systemów i sieci, CIO oraz CSO, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i wspólnie rozwiązują problemy przed którymi stają każdego dnia. Programy szkoeniowe SANS są realizowane na wiele sposobów, poczynając od dużych wydażeń utrzymywanych w stulu konferencji, w biurach lub miejsach wskazanych przez klienta, on-line, kończąc na programach umożliwiających naukę w domu w czasie dogodnym dla studenta. Każdego roku w trakcie swoich 6-cio dniowych konferencji SANS szkoli ponad 10,000 specjalistów z całego świata. Ponad 75,000 alumni odbyło przynajmniej jeden kurs oferowany przez SANS.

John ma ponad 20 lat doświadczenia zarówno w bezpośrednim kierowaniu projektami w środowiskach korporacyjnych jak i zarządzaniu nowo powstałymi firmami. Spędził 14 lat żyjac i pracując w USA, przez resztę czasu mieszkał i pracował w UK i Europie. Ukończył National University of Ireland oraz Harvard Business School w USA.

Temat wystąpienia: Kod i pieniądze – źródło wszelkiego zła

Abstrakt: Europa wschodnia w ostatnich latach uzyskała reputację miejsca z którego wywodzi sie wiele negatywnych zjawisk, będących integralną częścią zagadnień z dziedziny bezpieczeństwa informacji. Region ten w znacznej mierze odpowiada za aktywność związaną z włamaniami do systemów informatycznych w celu uzyskania korzyści majątkowych.

Niniejsza prezentacja została przygotowana aby zaoferować nowe kierunki rozwoju zarówno dla osób indywidualnych jak i organizacji w Europie Wschodniej, które umożliwią zbudowanie reputacji liderów w branży „bezpiecznego oprogramowania”. Przedstawione zostaną główne problemy z którymi ostatnio boryka się branża oraz nowy paradygmat, którego organizacje mogą użyć aby na nowo określić znaczenie regionu – tym razem jako lidera w tworzeniu „bezpiecznego oprogramowania”.