CONFidence Leisure Zone

Ponieważ CONFidence to nie tyle konferencja, co raczej spotaknie społeczności, w trakcie jej trwania będzie miało miejsce wiele dodatkowych atrakcji organizowanych przez społeczność oraz Fundację PROIDEA.

  • Lockpicking
  • OpenBSD Store
  • Grill & Impreza

Lockpicking

Widziałeś choć jeden odcinek McGywera? Dowolny film sensacyjny lub kryminał? Zastanawiałeś się jak ci faceci otwierają każde drzwi przy pomocy wsuwki lub spinacza do papieru? Pomyślałeś, że to tanie efekty specjalne? Niekoniecznie…

Lockpicking to sztuka otwierania zamków bez użycia kluczy. Ze względu na liczne wady projektowe i produkcyjne oraz dzięki doskonałej znajomości budowy zamków, nie jest to wcale tak trudne zadanie jak mogłoby się wydawać. Lockpicking ma swoje oczywiste zastosowanie w przypadku zgubienia klucza lub zepsucia zamka. Ponadto działa wiele grup, które hobbistycznie zajmują się otwieraniem skomplikowanych zamków za pomocą tylko kilku prostych narzędzi . Gościem CONFidence będzie grupa Lockpicking’owców z Niemiec, która poprowadzi warsztaty. Będziemy się mogli nauczyć jak w ciągu kliku minut rozpracować najbardziej solidne zamki. Tego kto nauczył się najwięcej oraz ma największe zadatki na nowego McGywera dowiemy się podczas konkursu Lockinckingu, który odbędzie się drugiego dnia konferencji.

OpenBSD Store

Wzorem poprzedniego roku zaprosiliśmy serdecznie przedstawicieli środowiska OpenBSD. Swoja obecnością i niesamowitymi gadżetami (w razie wątpliwości zapraszamy do oglądnięcia materiałów z konkursu OpenBSD Bikkini w trakcie CCC Camp 2007!) zaszczyci nas Wim Vandeputte. Zapraszamy wszystkich serdecznie!

Grill & Impreza

W trakcie pierwszego dnia konferencji od godziny 16.00 rozpalony zostanie ogień pod wielkim grillem zlokalizowanym w ogrodzie Centrum Sztuki Japońskiej Mangha. Każdy będzie mógł spróbować pysznych regionalnych kiełbasek, zasmakować rodzimego piwa oraz posłuchać koncertu, który będzie swoistym jam-session z uczestnikami konferencji.