Tomasz Miklas

Imię: Tomasz

Nazwisko: Miklas

Informacje o prelegencie: Mając ponad dziesięcioletnie doświadczenie Tomasz pracuje aktualnie dla wiodącej brytyjskiej firmy w branży gier i hazardu on-line jako Senior System Administrator. Firma dostarcza gry kasynowe, bingo oraz ‘instant win’ dla rynku B2C oraz B2B głównie na terenie Wiekliej Brytanii. Tomek odpowiada za utrzymanie systemów IT obsługujących miliony transakcji finansowych dziennie.

Jego wcześniejsze doświadczenie zawodowe obejmuje szereg obszarów związanych z bezpieczeństwem, skupionych głównie wokół zagadnień administracji systemów i sieci; we wcześniejszym okresie swojej kariery był również związany z projektami software’owymi. Pracował dla firm różnej wielkości – zaczynając od małych rozwijających się, kończąc na znanych w całym kraju dostawcach rozwiązań dla sektora IT i telekomunikacyjnego. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.

Temat wystąpienia: Kod i pieniądze – źródło wszelkiego zła

Abstrakt: Europa wschodnia w ostatnich latach uzyskała reputację miejsca z którego wywodzi sie wiele negatywnych zjawisk, będących integralną częścią zagadnień z dziedziny bezpieczeństwa informacji. Region ten w znacznej mierze odpowiada za aktywność związaną z włamaniami do systemów informatycznych w celu uzyskania korzyści majątkowych.

Niniejsza prezentacja została przygotowana aby zaoferować nowe kierunki rozwoju zarówno dla osób indywidualnych jak i organizacji w Europie Wschodniej, które umożliwią zbudowanie reputacji liderów w branży „bezpiecznego oprogramowania”. Przedstawione zostaną główne problemy z którymi ostatnio boryka się branża oraz nowy paradygmat, którego organizacje mogą użyć aby na nowo określić znaczenie regionu – tym razem jako lidera w tworzeniu „bezpiecznego oprogramowania”.